1.3. Decyzja o kupnie swojego pierwszego konia.

Mając już podstawowe pojęcie, z czym wiąże się zakup pierwszego konia wierzchowego, czas na podjęcie świadomej i odpowiedzialnej decyzji o zakupie pierwszego rumaka. Decyzja ta powinna być poprzedzona licznymi konsultacjami z najważniejszymi dla Ciebie osobami, ale musi zapaść głównie w Twojej głowie.

A gdy już zapadnie decyzja: „Tak, kupuję własnego konia”, to czas na określenie, jakiego konia szukasz. W niniejszym podpunkcie pomożemy Ci zdefiniować, jakiego konia potrzebujesz i jaki koń będzie dla Ciebie odpowiedni. Ostatnim ważnym punktem w podejmowaniu decyzji o kupnie konia będzie określenie budżetu. Tak, znowu niestety porozmawiamy o pieniądzach.

Decyzja o kupnie konia nie jest łatwa. Po paru stronach czytania niniejszej książki masz już świadomość, z czym to się wiąże. Być może z euforycznego stanu ducha nagle trafiasz na twardą rzeczywistość. Cóż, tak miało być. Nie pisaliśmy, jak to cudownie mieć własnego konia, bo to już wiesz. Skupiliśmy się na tym, że to wielka odpowiedzialność. Jeżeli jednak nadal chcesz kupić konia, w tym rozdziale pomożemy podjąć Ci kilka ważnych decyzji.

Rozdział 1 – Przed zakupem konia.

1.1. Czy to odpowiedni moment na zakup konia?

1.2. Finansowe aspekty utrzymania konia.

1.3. Decyzja o kupnie swojego pierwszego konia.

1.3.1. Podejmij świadomą decyzję
1.3.2. Określ osobowość (koniobowość) poszukiwanego konia
1.3.3. Jakiego konia szukasz? Określ swoje wymagania
1.3.4. Określ swoje możliwości finansowe

1.4. Przygotowania do procesu zakupu konia.

Rozdział 2 – Poszukiwanie swojego konia.