1.4. Przygotowania do procesu zakupu konia.

Do całego procesu poszukiwania konia należy się właściwie przygotować. W pierwszej kolejności powinniśmy mieć poukładane swoje życie prywatne i pozamykane wszystkie sprawy, które mogą nam przeszkadzać. Następnie zorganizujmy sobie czas na szukanie konia. I nie chodzi tutaj wyłącznie o poszukiwanie konia w ogłoszeniach. Będziemy musieli sporo jeździć w celu oglądnięcia wierzchowca. Jeśli będziesz tym szczęściarzem, który kupi pierwszego, oglądanego konia, to gratulujemy. Zazwyczaj ludzie oglądają kilka koni przed zakupem. Czasami jest to pięć koni, czasami osiem, a czasami nawet i więcej. Każda wizyta w celu obejrzenia konia to kilka godzin. Musisz więc dysponować czasem. Często zdarza się tak, że w ogłoszeniach pojawi się nowy koń na sprzedaż. Fajny i za atrakcyjną cenę. Musisz się więc śpieszyć i jechać do niego często z dnia na dzień. Powinno się mieć taki komfort, że będzie się zwalniać ze szkoły albo z pracy z dnia na dzień.

Przed zakupem konia musisz też wybrać stajnię. Gdy kupisz już konia, nie będzie czasu na poszukiwania stajni. Często zdarzają się sytuacje, że z dnia na dzień, zaraz po zakupie, musisz organizować transport. Musisz więc mieć miejsce, gdzie tego konia zawieziesz. A wybór stajni również nie jest prosty. Aby poznać stajnię, musisz do niej przyjechać, najlepiej kilkakrotnie. Raz umówiony, raz z niezapowiedzianą wizytą. Dodatkowo musisz sobie zorganizować instruktora. I nie chodzi tutaj o samą jazdę na koniu już po zakupie. Instruktor będzie Ci potrzebny podczas oglądania konia.

Jak więc widzisz, sporo jeszcze przed Tobą, sporo obowiązków jeszcze, zanim zaczniesz poszukiwania konia. W niniejszym podrozdziale pomożemy Ci przejść przez kilka podstawowych etapów.

Rozdział 1 – Przed zakupem konia.

1.1. Czy to odpowiedni moment na zakup konia?

1.2. Finansowe aspekty utrzymania konia.

1.3. Decyzja o kupnie swojego pierwszego konia.

1.4. Przygotowania do procesu zakupu konia.

1.4.1. Zorganizuj czas na szukanie konia i zaplanuj życie z koniem
1.4.2. Znajdź odpowiednią stajnię dla konia
1.4.3. Znajdź trenera bądź instruktora

Rozdział 2 – Poszukiwanie swojego konia.