Na tym etapie podjęta jest już wstępna decyzja o zakupie wierzchowca i przechodzimy do kolejnego kroku, czyli poszukiwania tego wymarzonego konia. Myślisz, że teraz jest już z górki, prawda? Nic bardziej mylnego. Teraz dopiero zaczną się schody, lecz postaramy się pomóc Ci w przebrnięciu przez tę część procesu poszukiwania wierzchowca.

Zaczniemy od tego, gdzie szukać konia na sprzedaż, czyli najbardziej prawdopodobnych miejsc, gdzie możesz znaleźć swojego wymarzonego rumaka. Podrozdział ten będzie podzielony na dwie części: poszukiwanie konia online, czyli w internecie i poszukiwanie konia offline, czyli w świecie rzeczywistym. Podpowiemy, gdzie i kogo pytać o konie oraz na jakie strony internetowe i portale sprzedażowe warto zaglądać.

Kolejną częścią niniejszego rozdziału będzie przewodnik, swoistego rodzaju pomoc w czytaniu ogłoszeń o sprzedaży konia. Nie jest to wbrew pozorom łatwa sztuka. Skupimy się więc na tym, na co warto zwracać uwagę, przeglądając ogłoszenia. Jak czytać ogłoszenia i jak weryfikować treść tych ogłoszeń. Na samym końcu tego podrozdziału znajdzie się mini słownik z najczęściej stosowanymi określeniami w opisach koni na sprzedaż. Bardzo przydatna rzecz.

A gdy już wybierzemy potencjalnego rumaka, czas przyjdzie na wizytę w stajni u konia w celu obejrzenia go i wypróbowania go pod siodłem. Zaczniemy od pierwszej rozmowy telefonicznej ze sprzedającym, obecnym właścicielem konia. Podpowiemy, jak rozmawiać z właścicielem, aby dowiedzieć się czegoś więcej o koniu, aby zweryfikować treść ogłoszenia. Następnie doradzimy, jak należy przeprowadzić wizytę w nowej stajni i jak powinno się oceniać konia z ziemi podczas tej wizyty. Zakończymy podrozdział długo wyczekiwaną jazdą próbną na wybranym koniu.

Następnie przejdziemy do ciężkich decyzji – czy to ten koń, którego wstępnie wybieramy i chcemy go przebadać przed zakupem? Czy koń spełnia Twoje założenia? Stworzymy listę „za i przeciw” dla konkretnego konia, aby upewnić się, że to ten koń, którego przez pół książki szukamy. Zakończymy podjęciem decyzji, czy stawiamy na danego wierzchowca. Zapowiada się więc bardzo interesujący rozdział. Nasz ulubiony.

Rozdział 2 – Poszukiwanie swojego konia.

2.1. Gdzie szukać konia na sprzedaż?

2.2. Na co zwracać uwagę przeglądając ogłoszenia?

2.3. Wizyta w celu obejrzenia wybranego konia.

2.4. Wybór konia – czy to ten odpowiedni?