2.1. Gdzie szukać konia na sprzedaż?

Konia do kupienia można szukać w wielu miejscach i zazwyczaj swojego wymarzonego wierzchowca znajdziemy tam, gdzie nigdy nie spodziewalibyśmy się go znaleźć. Znamy historie mówiące o tym, że dana osoba kupiła karego konia po oględzinach podczas bezksiężycowej nocy na padoku pod koronami drzew (uprawiając prywatę – tak, to moja osobista historia, gdy kupiłem swojego najlepszego wierzchowca, a nie planowałem nawet zakupu kolejnego konia. I to ten kary koń znajduje się na okładce a na imię mu Wolwer). Należy więc mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Jednak nie należy być biernym, a czynnie działać. A czynnie działać można zarówno online, czyli przez internet, jak i offline, czyli w realnym życiu.

Można szukać konia online na specjalistycznych portalach, jak Re-Volta, gdzie znajdziemy setki, jak nie tysiące ofert sprzedaży koni wszelkich ras, umaszczenia, wzrostu i w każdym przedziale cenowym. Należy też zaglądać na portale sprzedażowe, jak Allegro i OLX. Oczywiście źródłem wiedzy o koniach na sprzedaż są też portale społecznościowe, takie jak Facebook czy też Instagram. Wszędzie tam należy zaglądać systematycznie. Nie można się zrażać tym, że danego dnia nie ma żadnych ciekawych koni na sprzedaż. Koń to nie chleb, który trzeba kupić rano przed śniadaniem. Może jutro, może za tydzień, a może za miesiąc pojawi się tam nasz wymarzony wierzchowiec.

Konia powinniśmy też szukać w tradycyjny sposób, czyli offline, w życiu realnym, nie przez internet. Powinniśmy zapuścić swoje macki wszędzie, gdzie się da, rozpowiadając w środowisku koniarzy, że szukamy konia na sprzedaż. Najlepsze konie sprzedają się właśnie poprzez znajomości, nie portale sprzedażowe. Dlatego należy informować wszystkich, że szukamy konia na sprzedać. Trzeba wypytać się przyjaciół, trenerów, instruktorów o konie do kupienia. Nie zapominajmy też o największym źródle wiedzy, czyli o kowalach, którzy wiedzą wszystko, co dzieje się w jakiejkolwiek stajni w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Pytajmy też weterynarzy i innych osób zajmujących się profesjonalnie świadczeniem usług w świecie końskim. A może zwrócić się w stronę hodowli koni? A może zlecić poszukiwanie konia profesjonaliście?

Podpowiemy, gdzie szukać koni zarówno w świecie realnym, jak i w świecie wirtualnym. Bo poszukiwanie konia to skomplikowany proces, który naszpikowany jest niepowodzeniami aż do momentu znalezienia tego wymarzonego rumaka.

Rozdział 2 – Poszukiwanie swojego konia.

2.1. Gdzie szukać konia na sprzedaż?

2.1.1. Poszukiwanie konia offline
2.1.2. Poszukiwanie konia online

2.2. Na co zwracać uwagę przeglądając ogłoszenia?