2.2. Na co zwracać uwagę przeglądając ogłoszenia?

Teraz czeka Cię najgorszy etap szukania konia. Przeglądanie setek ogłoszeń sprzedaży konia. I pisząc setki, nie przesadzamy. Obecnie na portalu Re-Volta jest ponad 2000 wystawionych koni. Czasami jest tam ich znacznie więcej. A Re-Volta to tylko ułamek. Nie jesteśmy w stanie zliczyć tych wystawionych na Facebooku i innych portalach jak Instagram, OLX i Allegro. A co najciekawsze – żaden z nich nie będzie Ci odpowiadał.

Spróbujemy nauczyć Cię, jak czyta się takie ogłoszenia. W gąszczu wszystkich ofert to bardzo cenna umiejętność. Pozwoli Ci na wyłapywanie nieprawidłowości już na wstępnym etapie. Następnie skupimy się na weryfikacji treści ogłoszeń. Pokażemy, jak możesz być uzbrojony w niezbędne do tego narzędzia, których jest naprawdę sporo. Ostatnim elementem niniejszego podrozdziału jest krótki słownik najczęściej spotykanych zwrotów, na jakie natrafisz w praktycznie każdym ogłoszeniu. Rozszyfrujemy dla Ciebie, co znaczą, co kryją i co autor ogłoszenia miał na myśli.

Po przeczytaniu niniejszego podrozdziału buszowanie w ogłoszeniach o sprzedaży konia przestanie być dla Ciebie czymś strasznym i tajemniczym. Poczujesz się jak ryba w wodzie, filtrując ogłoszenia i wybierając tylko te wartościowe. A ponieważ spędzisz na tym swoje najbliższe tygodnie, to taka wiedza będzie Ci bardzo potrzebna.

2.1. Gdzie szukać konia na sprzedaż?

2.2. Na co zwracać uwagę przeglądając ogłoszenia?

2.2.1. Jak czytać ogłoszenia
2.2.2. Jak weryfikować treść ogłoszeń
2.2.3. Najczęściej stosowane określenia w opisach

2.3. Wizyta w celu obejrzenia wybranego konia.