2.4. Wybór konia – czy to ten odpowiedni?

Nadchodzi jeden z cięższych kroków. Niejako kamień milowy w poszukiwaniu konia. Wszystko zaczęło się od pomysłu zakupu konia, długich rozmów z przyjaciółmi, rodziną, trenerami i instruktorami, analiz swojej dotychczasowej sytuacji i tego, co czeka Cię w przyszłości, stawiania sobie setek pytań bez odpowiedzi, poprzez przeszukiwanie setek, jak nie tysięcy ofert sprzedaży konia, które nie trafiały w Twój gust. Następnie całe śledztwo, aby sprawdzić znalezionego konia na wszystkie możliwe sposoby, przeglądając Google, Instagram i Facebook niczym CSI Kryminalne Zagadki Stajenne.

Kontakt telefoniczny z obecnym właścicielem konia, aż po wizytę w stajni u wstępnie wybranego rumaka. Oglądanie, czyszczenie, lonżowanie, jazda próbna, próby zgięcia. Wszystko to doprowadziło do tego miejsca, w którym należy podjąć decyzję, czy stawiamy na tego konia i wzywamy do niego weterynarza. To niczym „decyzja przedwstępna o zakupie konia”, bo jak koń okaże się zdrowy, to będzie to ten Twój nowy koń. W tym krótkim rozdziale, w którym z większością rzeczy zostaniesz sam, gdzie decyzja będzie musiała zostać podjęta w Twojej głowie, pomożemy Ci z tą analizą na tyle, jak dalece jest to możliwe. Zaczniemy od pomocy w odpowiedzi na pytanie, czy koń spełnia Twoje wcześniejsze założenia.

Następnie poprzez przygotowanie listy „za i przeciw” i jej analizę przejdziemy do finalnej decyzji, która musi być podjęta przed dalszymi działaniami. To niejako kamień milowy, bez którego nie jesteś w stanie iść dalej. Powodzenia.

2.3. Wizyta w celu obejrzenia wybranego konia.

2.4. Wybór konia – czy to ten odpowiedni?

2.4.1. Czy koń spełnia Twoje założenia
2.4.2. Lista „za i przeciw” dla konkretnego konia
2.4.3. Nie ma koni idealnych. Czy postawimy jednak na niego

Rozdział 3 – Kupujemy swojego konia.