Autorem książki jest Paweł, urodzony w lipcu 1983 roku w Małopolsce. Pasjonat koni oraz WKKW czyli Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

Posiada szerokie wykształcenie, nie tylko branżowe związane z końmi. Edukację rozpoczął na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunkach ekonomicznych, następnie na politechnice w Athlone Institute of Technology aby wrócić do kierunków biznesowych w Dublin Business School. Po uzyskaniu wyższego wykształcenia kontynuował edukację na poziomie podyplomowym, kończąc między innymi takie kierunki jak Hodowla Koni i Jeździectwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz niezliczone kursy i szkolenia. W swojej karierze wydawniczej ma liczne publikacje związane z ekonomią, systemami podatkowymi oraz transakcjami międzynarodowymi. Teraz, niniejszą publikacją związaną z jego pasją, próbuje poruszyć nieopisany dotychczas problem zakupu pierwszego konia wierzchowego.

Autor zawsze wierzył, że komunikacja z koniem musi opierać się na wzajemnym szacunku konia i człowieka oraz na rozumieniu natury konia. Duży nacisk kładzie na dopasowanie się par koń / jeździec. Obecny na okładce kary koń to jego aktualny czteronożny partner Wolwer a zdjęcie zostało zrobione w dniu, kiedy przyjechał po zakupie do nowej stajni.